SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Skål på fot 13803389
nr 1380 3389
Skål på fot
Nysilver / Glasinsats, Tidigt 1900-tal, diameter: 27, höjd: 22 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 22 februari 2021
kl 19:57:10
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
200 kr
250 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.